Rullegitter/sjalusi Safe 3000
Safe3000 er tilgjengelig i 3 varianter:
Safe 3000 er et åpent, lett og elegant sikkerhetssystem med ekstruderte aluminiumsprofiler. Designet med stansede hull i profilene, noe som gir høy transparens og luftgjennomstrømning mellom rommene. Beregnet på sikkerhetsløsninger med et mindre krevende sikkerhetsnivå. Nettingmatte med en tykkelse på 1,4 mm og utstikkende hull på 65×120 mm. Perforeringsprosent gittermatte 63,6%. Safe 3000 er en god og enkel løsning som er beregnet for låsing der det ikke stilles så høye krav til sikkerhetsnivået.
Safe 3000 Type Screen har noe mindre gjennomsiktighet enn varianten over, med en gittermatte som er perforert med hull 13,1 x 8,7mm. Det er et elegant og åpent rullegitter designet for et krevende sikkerhetsnivå. Med sitt perforerte Harlequin-mønster kan Safe 3000 Type Screen brukes som erstatning for glassdører i f.eks. kjøpesentre – en annerledes og kostnadseffektiv løsning som opprettholder gjennomsiktigheten og samtidig tillater luftgjennomstrømning.
Safe 3000 Rullesjalusi er et sterkt sikkerhetssystem med ekstruderte aluminiumsprofiler med 1,4 mm tykkelse. Persiennen har helt lukkede profiler som stenger for innsyn og luftgjennomstrømning. Safe 3000 er designet for et krevende sikkerhetsnivå, og er spesielt godt egnet for kjøpesentre og områder der det er behov for fullstendig stenging. Middels F&P sikkerhetsnivå – Sikkerhetsnivå 30.
Maksimale dimensjoner: 7500×4500 mm.
Middels F&P sikkerhetsnivå – Sikkerhetsnivå 30.
Overflatebehandling: Aluminiumsdeler leveres som standard med naturelokseret overflate. Alternativt kan aluminumsdeler farveelokseres eller pulverlakkeres.
Valserør, konsoller etc.: Stål med lakkert overflate, galvanisert ved utvendig montasje.
Motor: Innebygget 230V 1fas rørmotor, evt. 230/400V 3fas industrimotor
Styring: Med nøkkelbryter, kodekontakt eller automatikk. Gitteret kan styres via alarmanlegg med en spesiell styreboks. Sjalusiet kan styres via alarmanlegg med en spesiell styreboks.
Låsing: Gitteret/Sjalusiet er selvlåsende i nedkjørt stilling.
Ekstrautstyr:
– Motor med nødbetjening
– Dekkasse til valserør
– Avtagbare føringsskinner
– Forsterket bunnprofil
– Manuell låsing
– Fallsikring
– Automatikk med klemmlistesikring
– UPS – nødstrømsforsyning